Producenci
Co to jest BLW? 1

 

blw_makaron_z_warzywami blw_na_trawie blw_marchewka

 

Co to jest BLW?

 

Pojawia się u nas co jakiś czas skrót BLW. Zastanawiacie się co on oznacza? W oryginale oznacza Baby-Led-Weaning, a w Polsce to po prostu Bobas Lubi Wybór. Wszystkie te określenia stoją za sposobem wprowadzenia stałych posiłków do diety niemowląt. Zgodnie z zaleceniami WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) do 6 miesiąca najodpowiedniejsze jest wyłączne karmienie piersią. Po skończonym 6stym miesiącu zaczynamy urozmaicać dietę. Co ciekawe mniej więcej w tym samym czasie dzieci zaczynają stabilnie siedzieć, co konieczne jest do bezpiecznego jedzenia! Podstawowe zasady BLW są następujące:

  • Wprowadzamy stałe posiłki, kiedy dziecko jest na to gotowe, czyli przede wszystkim stabilnie siedzi, potrafi chwycić jedzenie oraz skończyło 6 miesięcy.
  • Dziecko je to, co reszta rodziny i razem ze wszystkimi!
  • Dajemy dziecku wybór proponując kilka produktów i nie zmuszając do jedzenia.
  • Rodzice decydują co dziecko je, a dziecko decyduje ile :)


Rozszerzanie diety dziecka metodą BLW najczęściej zaczynane jest od dość miękko ugotowanych warzyw, ale nie jest to koniecznie. Chociaż są takie produkty, które wyjątkowo nadają się na początek BLW np. brokuł który łatwo dziecku chwycić.


Tu tylko pobieżnie opisaliśmy temat, szczegóły świetnie opisane są w książce pierwszej promotorki BLW Gill Rapley - Bobas Lubi Wybór. Tutaj znajdziecie tą książkę jak i książki z przepisami a tu przeróżne produkty pomocne przy BLW.

 

 

Polecam też inne wpisy na blogu związane z BLW i rozszerzaniem diety:

Komentarze do wpisu (1)

15 sierpnia 2017

More info...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl